Skandal doktor Tullio Simoncini: “Tümör karbonatla iyileşir”

İtalyan Tabipler odası onu 2003 yılında meslekten men etti. Hakkında ölüme sebebiyet vermekten ve dolandırıcılıktan 2 mahkumiyet var. Tullio Simoncini senelerdir bazı kanser türlerinin karbonat ile tedavi edilebileceğini savunuyor.Araştırmalarına göre tümör candida gibi fırsatçı bir mantar. Dokulara saldırıldığında hücrelerde kontrol dışı bir tepki oluşuyor.

Simoncini yıllar süren tartışmalar ve tedavi uyguladığı ölen hastaların yakınlarının suçlamaları sonucu yurtdışına yerleşti. Arnavutluk’ta bir klinik işletiyor.

Luca Olivotto isimli 27 yaşındaki beyin tümörü hastası Sicilyalı bir genç karbonat tedavisinden sonra hayatını kaybetti. Hastanın anne ve babası gencin gözlerinin önünde acı içinde ölmesine şahit oldular. İtalya ve diğer yerlerde gerçekleşen şüpheli ölümlerin yeni bir halkası olan bu ölüm üzerine Affaritaliani.it eski doktor Tulio Simoncini ile konuştu.

Luca Olivotto’nun ölümü hakkında ne söyleyeceksiniz?

“Kendisi 14 Ekim’de kliniğime geldi. kendisine 130 cc %2.5 karbonatlı su verdik, bu çok düşük bir doz, neredeyse hiçbirşey değil.  3 gün sonra hasta öldü, çünkü terminal durumdaydı bunun yüzünden öldü karbonat yüzünden ölmedi. Arnavutluk’ta yapılan otopsi sonucu bunu gösterdi, Tiran’daki savcı dosyaya geçti. Gazeteciler bunu önceden biliyorlardı ancak beni karalamaya devam ettiler. Gencin babası 20bin avro ödediğini iddia ediyor. Hastaneye ödedikleri 12bin 500 avroyu bana gönderdikleri doğru değil. Bana nakit olarak 2bin 500 avro ödediler, bu da malzeme ekip ve hastane masraflarını dahi karşılamıyor.”

İtalya’da adam öldürme ve dolandırıcılıktan mahkum oldunuz. Hollanda’da iyileştirdiğinizi iddia ettiğiniz 25 yaşında bir kız hastalığın ilerlemesi sonucu öldü. Bu ölümlerden kendinizi sorumlu tutuyor musunuz?

Kadın hasta için asla hüküm giymedim. Benim tedavim sayesinde tümörün ilerlemesi durdu, fakat aile ameliyata karar verdi. Kanımca yapılan ameliyat beyinde metastaza yol açtı bu da kızın ölümüne sebep oldu.

Diğer davada hakim adam öldürmeye teşebbüs için yetersiz delil yüzünden davayı düşürdü. Daha sonra dava temyiz edildi. Adam öldürme suçu için ortada kesin bir hatanın varlığı olmalı. Ölen hastanın beni ziyaretinden sonra gittiği doktorun kayıtları beni aklar nitelikte.

Hollandalı kızın Ocak 2008 itibari ile 2 ay ömür beklentisi vardı, kanseri çok agresifti. Benim tedavimle bu süreyi Ağustos’a kadar tam 3 kat uzattık. Fakat hastanın karnında başka bir tümör görüldü. Hasta ameliyat olmak istemedi. Eylül ayında kemoterapiye başladı ve Kasım ayında öldü. Kanımca bu 3 hasta da tıbbın elinde yaşamlarını yitirdiler.

İtalya’da size dolandırıcı gözü ile bakılıyor, bu yüzden doktorluk ünvanınız elinizden alındı. 

Eğer benim sabıka kaydıma bakarsanız boş olduğunu görürsünüz, gerisi dedikodudan başka birşey değil. Tiran’da tabipler odasına kayıt olmanız için sizden sabıkanız olmadığına dair belge istenir. Fakat İtalya’da bana savaş açıldı çünkü kurumlar çürümüş.

Onkoloji hakkında ne düşünüyorsunuz?

İnsanlık için bir facia, rastlantılar dışında hiçbir zaman başarılı olamadı, Müdaheleye imkan vermeyen gerçek tümörler her zaman ölüme yol açar (beyin tümörü, pankreas, akciğeri kemikler vs). Müdahele edilebilecek tümörlerin (meme, lenfoma) ise pek çok tedavisi vardır çünkü bunlar gerçek tümör değillerdir. Tanınmış kanser hastalarından kaçı kurtarılabilmiştir? Sadece tanınmamış insanlar, yalancı meme kanserleri, testis kanserleri kurtarılmıştır, bunlar anatomik pozisyonlarından dolayı ameliyatla tedavi edilmektedir.

Onkoloji teorisi tamamen bir aptallıktır, kafasını kullanmayan insanlar tarafından takip edilmektedir.

Sizce kanser nedir? 

Bence kanser bir mantar enfeksiyonudur, bağışıklık sisteminin tepkisi ile oluşan katı bir apse gibi. Bu mantarlar bakterilerden farksız değiller, bunlar hücre olarak hayvansı davranışlar gösterirler. Şu an buna karşı en etkin tedavi kabartma tozu, çünkü çok basit olduğu için kompleks maddelere olduğu gibi adapte olamıyorlar,

Amerika sağlık bakanlığı Arizona Üniversitesinde karbonatın kanser tedavisinde kullanılması yolunda bir araştırmaya kaynak verdi. Bu araştırmacılar karbonatın farelerde metastazı önleyerek kanseri yavaşlattığını gösterdi. Ancak buna karşın sadece destekleyici tedavi olarak değerlendiriyorlar. Teorilerinizden bazıları kabul görüyor.

Karbonatın etkinliğini gösteren pek çok laboratuvar çalışması var. Bir kaç önce Arizona Üniversitesinden Dr. Marty Pagel’e meme kanseri ile ilgili kinik deney için 2 milyon dolar kaynak verildi. Araştırma 2 sene sürecek, karbonat protokolü sonuçları olumlu gelmesi dahi üzücü olacak.

Sizin en büyük kritiklerinizden Medbunker “Teorinin hiçbir bilimsel geçerliliği yok. Karbonat tedavisi iyileştiği iddia edilen hiçbir hastayı iyileştirmedi. Bilinen hiç bir iyileşme vakası yok, yapılan manipülasyonlar bunun kanıtı. Her tıbbi tedavi etkin denilmeden önce ciddi bir deney ve araştırmadan geçirilmelidir. Simoncini’nin metodları bilimsel değildir, kanıtlanmamıştır ve hastaları ciddi ve etkin tedavilerden alıkoymaktadır.” demekte ve sizi büyük paralar istemekle suçlamakta. Ne diyeceksiniz?

Tarih bize bütün büyük buluşların yetersiz ve eski kafalı insanlar tarafından önceleri bilimsel olmamakla yaftalandığını göstermektedir. Kimse bugüne kadar bir belge çıkarmadı. Hakimler herşeyi incelediler, bir tek yalana rastlamadılar. Büyük paralar isteme iddiasına gelince, bu bakış açısına bağlı. Hastanın yatırılması ve ona kateter bağlanmasının belli masrafları var. Benim için çalışan ekip diğerlerinin istediğinin yarısı kadar para istiyor. Sorun şu ki tedavim tanınmadığı için hastalar ücretsiz tedavi olmak istiyorlar, bu işin temeli ancak etrafımdaki uzmanlar ve kliniklerin ödenmesi gerekiyor. Benim vizite ücretim 150 euro.

Kanser bir mantar ise bulaşıcıdır ve enjekte edilebilir?

Evet kanser bulaşıcıdır.

Yurtdışında mı çalışacaksınız?

Neredeyse sürekli yurtdışındayım. Tiran’daki tıp derneği için makaleler yazıyorum. Çalışmalarımdan dolayı Bolivya’nın saygın bir üniversitesi bana fahri doktorluk verdi.

Tedavinizle kaç kişiyi iyileştirdiniz?

1000 civarı. Geçen Ağustos ayında ameliyat olmuş bir beyin tümörü hastası geldi. Tümörün tamamını alamamışlardı. Bir aylık düşük dozlu karbonat tedavisinden sonra beklenenden kısa sürede tümörün tamamı kayboldu.

KAYNAKLAR:

  • “Il tumore si cura con il bicarbonato”. Parla Tullio Simoncini, il medico dello scandalo
    http://www.affaritaliani.it/cronache/intervista-simoncini-tumore161212.html

1 thought on “Skandal doktor Tullio Simoncini: “Tümör karbonatla iyileşir””

  1. Sorulan sorularin cok kasitli soruldugunu dusunuyorum. Adam sabikali olmadigini, mahkemelerden aklandigini soyledigi halde kurulan cumleler cok itham edici, malesef alternatif tip olarak adlandirilan bir cok calisma yeteri kadar incelenmeden hemen goz ardi ediliyor. Ilac sirketlerinin menfaatleri icin bu insanlara bunun yapilmamasi gerekirdi.
    Tesekkurler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *